Brajan & Kasia (PL)

Swoją przygodę z tańcem zaczęli wspólnie 9 lat temu. Ich pierwszym tańcem była salsa Calena, której naukę kontynuowali, aż do przeprowadzki do Katowic, gdzie później uczęszczali na zajęcia Cubany, Bachaty, ale cały czas szukali czegoś „innego”. Na Zouka trafili 5 lat temu, ale intensywna, codzienna praca i ciągłe wyjazdy, warsztaty, imprezy oraz zajęcia zaczęły się około 4 lata temu. Spędzili ponad 3 miesiące w Brazylii (Rio de Janeiro, São Paulo), aby pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności, ale przede wszystkim zatańczyć na tamtej ziemi i poczuć klimat brazylijskiego Zouka. Brali lekcje prywatne u najbardziej znanych i cenionych instruktorów Zouka na świecie. Podczas drugiej podroży do Brazylii wzięli udział dwukrotnie w międzynarodowym konkursie tanecznym „Jack and Jill” (w São Paulo i Rio de Janeiro), gdzie przeszli oboje do finałów w kategorii Novice. W marcu 2019 zostali wybrani do Zouk Needs You Team Vala&Vanessy, światowych brazylijskich instruktorów, którzy szkolą tancerzy na całym świecie. Zouk Needs You Team to grupa osób (głównie z Brazylii), którzy szkolą się pod patronatem Vala&Vanessy. W 2019r. ukończyli kurs instruktorski Renaty Peçanha zakończony certyfikatem a w 2021r. wzięli udział w MAC Project prowadzonym przez Alexa de Carvalho, dedykowanym dla instruktorów Zouka.

Od lipca 2019 roku uczą w dwóch Katowickich szkołach, gdzie prowadzą zajęcia oparte na solidnej technice i ideologii Vala&Vanessy w przyjaznej i luźniej atmosferze. Przyświeca im idea szerzenia i promowania Zouka i budowania społeczności Zoukowej na Śląsku.

Czym dla nich jest Zouk?

Brajan&Kasia: “Zouk jest dla nas ogromną pasją i sposobem na spędzanie wolnego czasu oraz okazją do poznawania nowych ludzi. Uwielbiamy w nim nowoczesność, kreatywność, różnorodność stylów muzycznych oraz connection. A także niekończące się możliwości prowadzenia i podążania. Dzięki nauce Zouka zdecydowanie następuje zwiększenie świadomości wykonywania ruchów wywodzących się z ciała, co daje sposobność do głębszego jego poznania i przełożenia na każdy taniec”.

Podczas zajęć kładą przede wszystkim nacisk na prawidłową postawę w tańcu, mocne podstawy, muzykalność, stabilizację, elastyczność, płynność, lekkość oraz dobrą atmosferę, której nie może zabraknąć podczas nauki tego wspaniałego tańca.

Festival office

Registration at the Silesian Zouk Festival will be possible:

Friday: 19:30 - 1:00 Saturday: 11:00 - 13:30

Some error with the map? Click here :)
Silesian ZOUK Festival | 5 - 8 November 2021 | Katowice, Poland. Designed By mappo.pl